top of page
Ine_pobyty_r%C3%83%C2%A1mik_01_edited.jp
08 PÁS - Knihovník a 60 zbojníkov formát jpg.jpg
Pozadie_str%C3%83%C2%A1nky_tabor_2350_px
Pozadie_str%C3%83%C2%A1nky_tabor_2350_px

Knihovník a 60 rebelov

Rozprávkový tábor pre malé aj veľké deti.

REP 08 - 21.08. - 28.08. 2023

Za horami a dolami v krajine zvanej Štiavnické vrchy  žil jeden knihovník. Jeho knižnica nebola veľká no bola výnimočná. Jeho knižnicu tvorili len rozprávky a príbehy z čias veľmi dávnych. Knihy však už dávno nikto nečítal. Jedného večera knihovníka navštívil unavený a premrznutý mudrc.  Knihovník ho pozval k sebe a na zahriatie mu pripravil horúci čaj. 

„Tie tvoje knihy spia“  – poznamenal mudrc keď uvidel opustenú knižnicu.
„No deti majú už iné záľuby. Už tak nečítajú knihy“ ospravedlňoval  knihovník svoj smútok  hľadiac na zaprášené police plné príbehov. 
„Tak ich prebuď. Urob im miesto. Miesto kde ožijú.“ navrhol mudrc v ruke držiac hrnček horúceho čaju. 
„Buď rozprávačom, rozprávaj ostatným príbehy. Deti radi počúvajú rozprávačov“! Dokončil myšlienku a svojou palicou tresol o podlahu tak prudko, že spoza jedného regálu vyletela s vypleštenými očami knihovníkova mačka. Nespokojne zamraučala, vrazila nemotorne do stoličky a prebehla mudrcovi popod nohy. Po údere sa stalo niečo nezvyčajné. Prach z  políc sa stratil a z kníh začal vychádzať  krik, smiech, zvuky a hlasy. 

„A aby si mal nielen postavy z kníh pošlem ti aj nejaké publikum“  zasmial sa mudrc a palicu nasmeroval k dverám, ktoré sa s veľkým vŕzganím otvorili. Do knižnice sa začalo valiť v húfoch publikum. No nie hocijaké publikum. Dav ukričaných detí. Teda presne šesťdesiat malých zbojníkov,  strkajúc sa navzájom, s nadávkami aj údermi, si začalo sadať a líhať do neveľkej knižnice na podlahu. Niektorí vytiahli so svojich batohov vankúše a periny, ktorými sa snažili obsadiť čo najväčší kus dlážky skôr ako ich súper. Zrazu nával ustal a dvere sa zavreli. Miestnosť bola zaprataná do posledného kúska. Publikum stíchlo. Mudrc poznamenal „Všetky oči na mne lebo mám .... „
„Vy ste akože čarodejník ?“ prerušil mudrca ohúrený knihovník brnkajúc si po uchu aby sa uistil, že sa mu nesníva.  
„Si zabil. To ale teraz nie je dôležité kto som. Milujem rozprávky a príbehy. A spoločne s tvojim novým  publikom všetky tie knihy oživíte!“ komentoval mudrc svoj veľkolepý vzdelávací nápad. 
„S touto hordou malých zbojníkov, ktorí vôbec nevedia čo je to čítať, nie to ešte hrať, mám založiť čitateľský krúžok?“  argumentoval zronený knihovník so sklonenou hlavou.  Mudrc knihovníka chytil za rameno a palicou namieril na malých zbojníkov.

„Oni to potrebujú. Potrebujú objaviť svet príbehov, potrebujú prežiť dobrodružstvá , získať  dobrých kamarátov, potrebujú vedieť snívať, potrebujú vidieť ako dobro víťazí nad zlom a tešiť sa z nových zážitkov. Oni potrebujú knihovníka a ty potrebuješ práve malých zbojníkov“ ukončil mudrc ozprávanie a skôr ako knihovník našiel ďalší argument sa jednoducho stratil ako keby ani nebol.
Knihovník mlčky vytiahol prvú knihu  z najbližšieho regálu. Oči malých zbojníkov ho zvedavo skúmali. „Náš veľký príbeh môže začať ... kto chce nech sa do príbehu pridá... „  a začal rozprávať prvý  príbeh....

V doplnkovom programe okrem príbehov  čaká na deti kúpanie v termálnych bazénoch v Sklených Tepliciach, športové hry a turnaje  na multifunkčnom ihrisku (futbal, stolný tenis, vybíjaná), Táborový oheň s opekaním špekáčikov, Táborová DISKOTÉKA, večerná akčná hra SNEHULIENKA A SEDEM STRAŠIDIELOK, Kráľovský market, zábavná súťaž ŠKRIATKOVIA KONTRA TROLLOVIA, karneval, Nočná hra ČIAPOČKA A ZVEDAVÝ VLK a podvečerná hra DRAČIE VAJCE. Tento tábor je vhodný pre deti od 6 do 14 rokov, ktoré hľadajú dobrodružstvo, nových kamarátov a chcú mať  veľa dlhotrvajúcich zážitkov. V prípade zlého počasia zmena programu vyhradená.
 

Kód
Termín
Akciová cena do 28.02.2023
Akciová cena do 31.03.2023
Cena pre klientov OK od 01.04.2023
Cena pre nových klientov od 01.04. 2023
REP 08
21.08.- 28.08.
240,90 €
250,90 €
260,90 €
270,90 €

Poznámky k cenám tábora:


14,00 € Povinný príplatok k cene tábora na stravovanie pre účastníkov starších ako štrnásť rokov.


* Akciová cena tábora je platná pre všetkých klientov pri uhradení plnej výšky ceny táborového poukazu v termíne trvania akcie  do 28. februára 2023.
** Akciová cena tábora je platná pre všetkých klientov pri uhradení plnej výšky ceny táborového poukazu v termíne trvania akcie  do  31. marca 2023.
*** Cena pre klientov OK je platná pre stálych klientov spoločnosti CK Agentúra O.K. Voľný čas s. r.o. z uplynulých troch  rokov. Je platná od 1.apríla 2023.
**** Táto cena tábora je platná pre ostatných nových  klientov od 1. apríla 2023.

CENA TÁBORA ZAHŔŇA
•    4/5 lôžkové izby s balkónom, vybavené vlastným sociálnym a hygienickým zariadením (sprcha + WC na izbe).
•    Stravovanie v rozsahu plnej penzie (jednotné 5 x denne domáca čerstvá strava + nápoj k jedlu, celodenný pitný režim – čaj alebo malinovka, možnosť dietetických úprav jedla po dohode s organizátorom pobytu a rodičmi).
•    Zdravotný dozor (non stop zdravotná sestra, v prípade akútneho stavu ochorenia doprava osobným  autom k lekárovi a späť + poskytnutie základného balíka ošetrenia, liekov  a poskytnutia prvej pomoci dieťaťu).
•    Originálny pobytový program (táborová hra + doplnkový denný a večerný program podľa zamerania tábora + spotrebný, pracovný materiál + športové potreby k hrám a súťažiam).
•    Školený tím animátorov s pedagogickou praxou  (zabezpečuje programovú a výchovnú časť tábora vrátane celodenného dozoru a starostlivosti o zverené deti).
•    Sladkosti na denné hodnotenie hier a súťaží.
•    Spomienkový darček pre každého účastníka tábora + drobné darčeky za výhru v táborovej hre.
•    Povinné poistenie detí proti úrazu, následkom úrazu + poistenie detí proti neúmyselným škodám v rekreačnom zariadení vrátane poškodenia osobných vecí.
•    DPH + ubytovací poplatok pre OU.

 

bottom of page