Pobyt detí v škole v prírode

  • od 16,00 € na deň a žiaka 1.stupeň ZŠ
  • od 18,00 € na deň a žiaka 2.stupeň ZŠ
  • od 20,00 € na deň a študent SŠ
Objednať školu v prírodeKompletný cenník

Školská sezóna opäť odštartovala a do Riše škriatkov skupina malých školákov dorazila. Strava škriatkov po domácky varená, bez emulgátorov a konzervantov deťom podávaná. Izbičky škriatkov čisté a na bývanie detí veľmi útulné. Šibalstiev a škriatkovín je tu dosť a preto každý má z nich veľkú radosť. Pramene horúce no liečivé a prostredie prírodou chránené. Okolie bez zničených lesov nabité pozitívnou energiou. K tomu veľa zážitkov a zábavy, nuž čujte ... to všetko sa na chate U daniela v Repišti zažiť oplatí !


V cene je zahrnuté:

- Ubytovanie 4 lôžkové izby (sprcha + WC na každej izbe),

- Stravovanie 5 x denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera), celodenný pitný režim.

- 1x kúpanie v bazénoch v Liečebných termálnych kúpeľoch Sklené Teplice - Banský kúpeľ.

- V jarných a jesenných mesiacoch opekanie špekáčikov pri táboráku

- Kúpanie v exteriérovom bazéne chaty v mesiacoch máj, jún a september.

- Využívanie multifunkčného športového areálu (futbal, tenis, stolný tenis, volejbal, basketbal).

- Poplatok za lôžko- 20% DPH

Možné príplatky:

- Bohatý, atraktívny, celodenný, poldenný alebo večerný program (výpravy, súťaže, hry, turistika, šport, úlety, táborák,kúpanie, záujmové činnosti, diskotéky, večerný program, sladkosti do súťaží a spomienkové darčeky), 2/3/4 programovíanimátori organizujú vyššie uvedený program. Doplatok na animátorský program: večerná animácia 2,00 €, poldennáa večerná animácia 3,00 €, celodenná animácia 4,00 € na deň a dieťa podľa rozsahu dohodnutého programu.

- Zdravotník – k dispozícii ako non stop zdravotná služba 1,50 € na deň a dieťa

- Výlety do okolitých historických miest, múzeí a pamiatok (Banská Štiavnica, Múzeum vo Sv. Antone, Banícky Skanzen,Planetárium žiar nad Hronom, Vodný raj Vyhne, Saunový raj Sklené Teplice, 3 D kino Banská Bystrica, Aquapark RajeckéTeplice ). Možnosť zabezpečiť autobusovú prepravu na stredisko a na výlety do okolia. Jazda na koni v cene 1 € na dieťa.


Prečo je škola v prírode tak prospešná?

Pobyt v prírodnom prostredí je pre každého človeka životne dôležitý z niekoľkých príčin. Hlavným dôvodom je to aby každé dieťa vedelo ako vzniká kyslík, ktorý dýcha. Aby vedelo kde sa berie voda, ktorú pre svoj život každý potrebuje. Čo nám dávajú stromy a rastliny, prečo sú tak potrebné ročné obdobia, prečo treba chrániť les a jeho obyvateľov. A čo nás čaká ak úplne zničíme prírodu - naše prirodzené prostredie, ktorému vďačí každý z nás za vlastný život. Je to veľa dôvodov a sú to veľmi dôležité veci, ktoré človek pochopí práve vtedy, keď sa stane súčasťou prírody – keď vstúpi na pár dní do jej dokonalosti vytvorenej pre náš život. No nie sú to len znalosti o prírode je to aj, čistý vzduch, ticho lesa a krása kvitnúcich lúk, ktorá pôsobí liečivo na naše telo a našu dušu. Zbieraním poznatkov, skúseností a

pocitov začíname znovu objavovať túto liečivú silu prírodných elementov. A práve škola v prírode je ideálne miesto pre znovu objavenie a načerpanie životnej energie. Dobré bývanie, kvalitná strava a unikátny program je kombinácia, ktorá zanechá z prírody v deťoch trvalo dobrý pocti do budúcnosti.

S pobytom detí v prírode býva spájaný často aj program plný hier a zábavy. Hry v lesoch a na lúkach majú veľké objektívne hodnoty. Cvičia telo aj ducha, rozvíjajú rýchlosť, obratnosť, silu, vytrvalosť a nervovú svalovú koordináciu, zdokonaľujú postreh, bystria zmysly. Obnovujú fyzické a psychické sily, sú jednou z najúčinnejších foriem rekreácie. U detí uvoľňujú prebytok nevyužitej energie, dovoľujú im, aby si odreagovali skrytú agresivitu, vybili deštruktívne sklony, ktoré sú príznačné
hlavne pre chlapcov . Dávajú možnosť rozletu tvorivej fantázie, menia detské sny v skutočnosť. Umožňujú deťom sociálny kontakt, v hre sa stáva plnoprávnym členom aj slabší, nesmelý človek, ktorý inokedy stojí na okraji spoločnosti, padajú priehrady medzi deťmi, stierajú sa rozdiely, ktoré inak platia v obvyklej spoločnosti. Hry v prírode dávajú každému príležitosť k seba uplatneniu. Aj ten najmenší člen sa zapája do hry so snahou prispieť svojmu družstvu k víťazstvu, cíti, že v hre môže vyniknúť aj nad staršími a zdatnejšími kamarátmi, ktorí ho inokedy zatieňujú. Pre dieťa s komplexom menejcennosti je hra účinnou psychoterapiou. Dospelému, ktorý hry detí v prírode organizuje a riadi, sa ponúkajú mimoriadne priaznivé podmienky k výchovnému
pôsobeniu, predovšetkým k výchove charakteru.

Zaujímavé, úspešne hry stmeľujú družinu, oddiel, triedu v súdržný celok. Zvyšujú záujem aj o ostatnú činnosť. Hravou formou sa dá vykonať aj veľa zdanlivo fádnych úloh. Taktiež z hľadiska didaktického je hra v prírode výborným prostriedkom k osvojeniu nových vedomostí, schopností a zručností. Na rozdiel od telocvične a ihriska, ktoré býva obvykle v mestskom prostredí, zamorenom mikroskopickými prachovými časticami, sú lúky a lesy čistejšie. V lese dýchame vzduch s bohatším obsahom kyslíka, presiaknutý živicou a ihličím. Podlaha telocvične a povrch väčšiny ihrísk sú tvrdé, a príliš hladké, čo má nepriaznivý vplyv na kĺby; chodidlá našľapujú stále rovnako, kým na lúke a v lese drobné nerovnosti nútia k činnosti rôzne svaly. Dobrodružné hry v prírode, zohraté v pravý čas, nielen pomáhajú naplniť detské sny a uvoľniť prekypujúcu energiu, ale naviac zanechávajú v človeku pocit, že prežil krásne a príjemne svoje detské roky.